Twój iPhone się nie chce odblokować kiedy masz na sobie maseczkę? Apple już nad tym pracuje. Wystarczy, że masz Apple Watch’a

Firma Apple wypuściła dziś pierwszą wersję beta dla programistów iOS 14.5 i watchOS 7.4, wprowadzając zasadniczą zmianę w integracji iPhone’a i Apple Watch . Po raz pierwszy można teraz używać zegarka Apple Watch do odblokowywania iPhone’a, gdy nosisz maskę na twarz. Oto jak to działa.

person wearing white face mask
Photo by Griffin Wooldridge on Pexels.com

Jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim wymaga to najnowszych wersji beta programistów iOS 14.5 i watchOS 7.4. W tej chwili nie ma publicznej wersji beta, ale spodziewamy się, że może zostać wydana nawet w tym tygodniu. Następnie spodziewamy się, że iOS 14.5 i watchOS 7.4 zostaną upublicznione w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Odblokuj iPhone’a za pomocą Apple Watch

Aby włączyć funkcję Odblokuj za pomocą Apple Watch, otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie, a następnie poszukaj ustawienia „Identyfikator twarzy i kod”. Po przestawieniu tego przełącznika zegarek Apple Watch będzie mógł uwierzytelnić Twój iPhone, o ile zostaną spełnione następujące warunki:

  • Face ID wykrywa maskę
  • Twój zegarek Apple Watch jest w pobliżu
  • Twój zegarek Apple Watch masz na nadgarstku
  • Twój zegarek Apple Watch jest odblokowany
  • Twój zegarek Apple Watch ma włączone hasło

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że jeśli wyłączysz funkcję wykrywania nadgarstka Apple Watch, nie będziesz mógł odblokować iPhone’a za pomocą Apple Watch.

Źródło: 9to5mac.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -
- Reklama -