Legalna Marihuana? OZN zmienia zapis o narkotykach

ONZ postanowiło po aż 60 latach zmienić zapis o słynnym narkotyku “Marihuana”. ONZ zdecydowała się na usunięcie konopi indyjskich z wykazu IV – katalogującego środki objęte szczególną kontrolą.

Obraz John Miller z Pixabay

Wykaz IV jednolitej konwencji o środkach odurzających z 1961 r. dotyczący środków odurzających miał poprawić kontrolę nad nimi, a także sprawować piecze nad produkcją komponentów niezbędnych do ich stworzenia. Przy akompaniamencie wiwatów ze strony lobby farmaceutycznego do jednego garnka wrzucono wysoko uzależniające opioidy jak na przykład heroina i marihuanę. Tak to wyglądało przez 60 lat do dziś.

Komisja ds. Środków Odurzających ONZ zdecydowała (przy stosunku głosów 27 do 25 i wstrzymaniu się Ukrainy) o wyłączeniu marihuany z tego wykazu. Zdaniem Kenzi Riboulet-Zemouli, niezależnej badaczki ds. polityki narkotykowej, konopie indyjskie były stosowane w historii do celów leczniczych i ta decyzja przywróciła ten status.

Delegat Chin sądzi, że jego kraj nadal będzie ściśle kontrolował marihuanę „w celu ochrony przed szkodami i nadużyciami”. Z kolei dla delegata Wielkiej Brytanii marihuana cały czas stanowi „poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego”. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -
- Reklama -