Uwaga: Wkrótce wielki Atak zimy – Synoptycy mają ubaw

Wszystkie służby i samorządu mają zostać postawione w stan najwyższej gotowości. Mają zwracać szczególną uwagę na osoby starsze i bezdomne. To decyzje z posiedzenia sztabu kryzysowego.

snowy countryside with field in winter day
Photo by Nico Becker on Pexels.com

”Bestia ze wschodu”, czyli bardzo chłodne syberyjskie powietrze na razie nam nie grozi – uspokajają synoptycy. Jednak w najbliższych dniach w całej Polsce spadnie sporo śniegu. Zimowa pogoda utrzyma się przynajmniej do połowy przyszłego tygodnia. 
Więcej znajdziesz na : wiadomosci.radiozet.pl

„Bestię ze Wschodu”, czyli fala śniegu i mrozu, która ma nadejść nad Europę za kilka dni. Jej pierwszym przystankiem będzie Polska. Wiele mediów straszt mrozami dochodzącymi do minus 30 stopni, ale IMGW raportuje, że należy się spodziewać do minus 5 stopni Celsjusza.

 „Bestia ze Wschodu” była jednym z tematów Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Oprócz wojewody udział w nim wzięli szefowie wszystkich służb, prezydenci miast i starostowie.

Służby mają zwracać szczególną uwagę na osoby samotne, bezdomne. – Konieczne jest sprawdzanie różnych miejsc, w których można się spodziewać, że przebywają takie osoby, a w przypadku spadku temperatur pojawia się niebezpieczeństwo wyziębienia czy nawet zgonu – zaznacza Sprawka.

trzeba też zadbać o przejezdność dróg. – Jest to o tyle ważne, że przy spodziewanym wzroście zakażeń koronawirusem, być może pojawi się potrzeba większej liczby hospitalizacji i w związku z tym konieczne jest zapewnienie w maksymalnym możliwym stopniu dostępności komunikacyjnej dla transportu sanitarnego i ratownictwa medycznego – tłumaczy wojewoda.

Źródło radiozet.pl oraz dziennikwschodni.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -
- Reklama -