Samochód Apple potwierdzony. Trwają intensywne rozmowy

W serwisie Bloomberg zostały opublikowane kolejne wiadomości na temat terminu premiery autonomicznego samochodu firmy Apple. Według tych informacji, projekt ten nadal jest na wczesnym etapie.

suv traveling on road near flatiron building
Photo by Helena Lopes on Pexels.com

W dokumencie dowiadujemy się, że wprowadzenie na rynek autonomicznego pojazdu zajmie Apple „co najmniej pół dekady”, co oznacza, że samochód nie pojawi się wcześniej niż w 2025 roku.

Apple ma podobno mały zespół specjalistów inżynierów, którzy pracują nad poszczególnymi komponentami pojazdu. Obecnie w fazie rozwoju są między innymi układ napędowy, wnętrze oraz karoseria.

Apple ma podobno mały zespół specjalistów inżynierów, którzy pracują nad poszczególnymi komponentami pojazdu. Obecnie w fazie rozwoju są między innymi układ napędowy, wnętrze oraz karoseria.

Jakiś czas temu pojawiły się informacje o tym, że Apple zrezygnowało z rozwoju całego samochodu i skupiło się na systemie autonomicznej jazdy, który byłby sprzedawany producentom innych marek samochodów. 

Ale w ostatnim czasie publikowane są doniesienia o tym, że firma jednak chce wprowadzić do sprzedaży gotowy do jazdy samochód. Prawdopodobnie nie zaprzestano prac nad systemem autonomicznej jazdy, który być może przyniesie firmie zysk, jeśli prace nad samochodem nie powiodą się.

W dokumencie dowiadujemy się o składzie osobowego zespołu pracującego nad samochodem. Należą do niego między innymi Steve MacManus, były wiceprezes Tesli ds. projektowania wnętrz, Jaime Waydo, ekspert ds. bezpieczeństwa autonomicznej jazdy i były pracownik firmy Waymo. Apple niedawno zatrudniło Jonathana Sive’a, inżyniera firmy BMW oraz Stuarta Bowersa, innego byłego wiceprezesa Tesli. Firma poszukuje kolejnych pracowników do tego zespołu. Trwa proces rekrutacji między innymi na pracowników z doświadczeniem w komunikacji bezprzewodowej, oświetleniu LED i systemach akumulatorów wysokiego napięcia.

Źródło: MacRumors za Bloomberg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -
- Reklama -