Prezes CD-Project odpowiada na zarzuty #Cyberpunk2077

Akcje firmy CD-Project z dnia na dzień lecą coraz bardziej. Od sześciu dnia akcje lecą ciągle w dół. Dramatycznie wyglądały pierwsze minuty poniedziałkowej sesji. Z czasem jednak panika została opanowana. M.in. po tłumaczeniach prezesa Adama Kicińskiego udało się spółce uratować kilka miliardów złotych.

Od premiery gry “Cyberpunk 2077” minęły już cztery dni, emocje związane z jedną z najbardziej wyczekiwanych gier roku nie opadły. Szczególnie widać to po fatalnych ocenach graczy posiadających konsole starszej generacji i po notowaniach CD Projektu na giełdzie.

Tydzień temu akcje biły rekordy, co przekładało się na wycenę biznesu CD Projektu na ponad 46 mld zł. W poniedziałek o poranku kapitalizacja wynosiła już tylko niewiele ponad 26 mld zł. Tym samym w tydzień wartość – do niedawna największej spółki z warszawskiej giełdy – spadła aż o 20 mld zł.

Na specjalnie zorganizowanej konferencji zarząd CD-Project przyznał, że studio błędnie oceniło skalę problemów na PlayStation 4 i Xbox One, czyli konsole starszej generacji. Prace nad poprawkami trwały do ostatniej chwili, dlatego nie wysłano konsolowych edycji do recenzentów.

“Planujemy sprawić, by gra (w wersji na konsole poprzedniej generacji – przyp. red.) była dużo lepsza, wiele z poprawek pojawi się grudniu, a następnie w styczniu i lutym, kiedy poprawki będą jeszcze bardziej istotne” – zapewnił Michał Nowakowski, członek zarządu. 

“To będzie dobra, grywalna gra, bez błędów wizualnych, która nie będzie się wyłączać. Jeżeli ktoś oczekuje jednak, że gra będzie wyglądała tak dobrze jak na nowej generacji konsol – tak się nie stanie” – dodał.

“Po trzech opóźnieniach premiery, zarząd był zbyt skupiony na wydaniu gry. Źle oceniliśmy skalę i złożoność problemów. Zignorowaliśmy sygnały mówiące, że potrzeba więcej czasu, by przygotować grę na podstawową wersję poprzedniej generacji konsol. To był błąd i zachowanie wbrew naszej filozofii prowadzenia biznesu” – przyznał prezes Adam Kiciński.

Spółka zapowiedziała w poniedziałek wydanie dwóch dużych zbiorów poprawek do gry, tzw. patchy – pierwszej w styczniu, a drugiej w lutym 2021 roku.

źródło: wp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -
- Reklama -