Okulary VR firmy Apple z ograniczonym działaniem

Według Marka Gurmana Apple kontynuuje prace nad zestawem VR z niektórymi funkcjami AR, aby przetestować ich działanie przed wypuszczeniem na rynek okularów Apple Glass.

Ma to być zestaw VR, a Gurman mówi, że „wyświetli pełnoprawne i pozbawione kompresji cyfrowe środowisko 3D do gier, oraz umożliwi oglądania filmów w wysokiej rozdzielczości i komunikację ze znajomymi”.

Niektóre funkcje AR mają również pojawić się w tym urządzeniu. Co ma wyróżniać gogle VR od Apple na tle konkurencji, działającej na rynku od kilku lat?

Wyświetlacze o bardzo wysokiej rozdzielczości, wbudowany wentylator i obecność układów U1/H1 lub innych, które według plotek pokonują w testach procesory M1 od Apple.

Ze względu na ograniczony rynek i wyższą cenę niż konkurencyjne zestawy VR „niektórzy uważają, że firma może sprzedawać tylko jeden zestaw VR dziennie w każdym sklepie detalicznym” – szczerze wątpię, aby Apple kiedykolwiek zdecydowało się na podobny krok.

Zestaw Apple VR może zostać zaprezentowany już w 2022 roku i wtedy też trafić do sklepów w cenie „dużo wyższej niż produkty konkurencji”, które można znaleźć w przedziale 300-900 dolarów. Gurman twierdzi, że będzie to urządzenie na rynek ultra-premium, skierowane do wyjątkowo specyficznej niszy. To ostatnie zdanie utwierdza mnie w przekonaniu, że nigdy nie zobaczymy takiego produktu, a na pewno wcześniej spojrzymy na świat przez Apple Glass.

Źródło: https://appletrack.org/apples-vr-headset-pricey-with-limited-ar-features/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -
- Reklama -