Fortnite dla iPhone – kolejny pozew Epic Games wobec Apple

Fortnite’s Epic Games przenosi walkę prawną Apple do Australii. Epic Games, producent Fortnite, wszczęło postępowanie sądowe przeciwko Apple przed australijskim sądem federalnym w związku z eskalacją sporu o prowizje pobierane w App Store.

Firma Epic od dawna narzekała, że ​​30-procentowa redukcja wszystkich płatności dokonywanych przez Apple za pośrednictwem jej platformy jest zbyt wysoka. W sierpniu Fortnite , który przyniósł przychody w wysokości 1,8 miliarda dolarów (2,5 miliarda dolarów) w 2019 roku, został usunięty z iPhone App Store firmy Apple, gdy Epic nalegał na włączenie własnej opcji płatności bezpośrednich z 20-procentowym rabatem. Epic następnie pozwał Apple w Kalifornii.

Tim Sweeney, dyrektor generalny Epic, powiedział The Sydney Morning Herald and The Age, że chociaż 12 lat temu sklepy z aplikacjami na smartfony były nowością, a 70-procentowy wzrost był dobrą okazją dla programistów, wkrótce ogromna część światowej gospodarki zostanie przetworzona za pośrednictwem urządzeń mobilnych. platformy i zmiany były bardzo potrzebne.

„Apple powiedział, że ma prawo robić, co tylko zechce, ponieważ produkuje urządzenia. Zgodnie z teorią prawniczą Apple’a mogliby pobierać opłaty w wysokości 90 procent. Sam pogląd, na którym się opierają, jest sprzeczny z wolnym rynkiem i konkurencją, ” powiedział.

„Apple zasadniczo wykorzystuje swoją kontrolę nad sprzętem, aby zmusić cały handel do przechodzenia przez niego, wbrew woli programistów, a także wbrew woli konsumentów. To, co dzieje się w branży technologicznej, jest naprawdę destrukcyjne. Musi się zmienić dość szybko”.

Źródło: The Sydney Morning Herald

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -
- Reklama -